Menu

strony

  • Tanie linie lotnicze - promocje i rezerwacja biletów na loty do Włoch

Ryan air - rozkład lotów

Firma Ryan air to jeden z pionierów rynku tanich linii lotniczych na świecie i w Polsce. Przewoźnik w tanią linię lotniczą w obecnym rozumieniu przekształcił się w 1997 roku a swoją działalność prowadzi już od 1985 roku. Była to wtedy niewielka linia lotnicza przewożąca pasażerów pomiędzy Irlandią i wielką Brytanią. Przychody tej spółki, która zaczynała z zaledwie jednym turbośmigłowym Emraerem w 2010 roku przekroczyły 3 miliardy funtów przy zysku na poziomie blisko 340 milionów funtów.


Jednym z największych powodów do dumy tego przewoźnika jest jego flota. W oficjalnych kampaniach reklamowych zawsze podkreśla się, że średni wiek wykorzystywanego samolotu to zaledwie 3.8 roku (stan na luty 2012 wg forum latanie), co jest wynikiem wręcz powalającym na tle konkurencji. Wszystkie przewozy i wyloty Ryan air organizuje za pomocą jednego typu samolotu, co pozwala mu ograniczyć znacząco koszty eksploatacji. Jest to obecnie Boeing 737 w wersji 800. Aktywne są w tej chwili 293 maszyny a dwie nowe pojawią siew powietrzu lada dzień. Za niedługo można się spodziewać nowych zamówień. Bardzo prawdopodobne, że będą to Airbusy, co będzie odejściem od dotychczasowej strategii skupiania się na Boeingach.


Ilość połączeń i rozkład lotów, które oferuje Ryan air jest naprawdę imponująca. Linie te przejmują zdecydowaną wickość tras, które w Europie są uznawane za niedochodowe przez tradycyjne linie lotnicze. Ryanair wyznaje także przekonanie, że dla redukcji kosztów warto latać jest na lotniska mniejsze. Dzięki temu można chociażby z Polski dolecieć do europejskich metropolii nie tylko z Warszawy ale także, a właściwie przede wszystkim, z mniejszych portów lotniczych takich jak Katowice czy Radom. W praktyce można powiedzieć, ze jeśli chcemy gdziekolwiek w Europie lub basenie Morza Śródziemnego dotrzeć, Ryanair nas tam dostarczy.

Opinie turystów:

Dodaj własną opinię
*napisz słownie cyfrę 8* - wymagane